ACS712ELCTR-30A-T ALLEGRO MICROSYSTEMS
Hall Effect-Based Linear Current Sensor 30A
฿73.27
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
251 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
73.27
5 – 9
65.20
10 – 24
62.27
25 – 49
59.71
50 – 99
57.51
100+
54.59
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Accuracy | ±1.5% |
|---|---|
| Case Style | SOIC |
| Sensitivity | 100mV/A |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Response Time | 5us |
| Current Rating | ±30A |
| Voltage-Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Frequency Range | DC ~ 80kHz |
| Sensor/Transducer Type | Open Loop Current Transducers |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: MEMS and Sensors > Current sensors
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOIC-8
- Manufacturer: ALLEGRO MICROSYSTEMS
- Mfr_Std_pack: 3000 Pc.
- Package/Case: SOIC-8
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: ACS712ELCTR-30A-T