ACS758LCB-050B-PFF-T ALLEGRO MICROSYSTEMS
Hall-Effect Based Linear Current Sensors 50A
฿280.55
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,281 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
280.55
5 – 9
257.92
10 – 24
248.29
25 – 49
244.96
50+
233.19
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Accuracy | ±2% |
|---|---|
| Case Style | CB |
| Sensitivity | 40mV/A |
| Polarization | Bidirectional |
| Mounting Type | Through Hole |
| Response Time | 4us |
| Current Rating | ±50A |
| Voltage-Supply | 3V ~ 5.5V |
| Frequency Range | DC ~ 120kHz |
| Sensor/Transducer Type | Open Loop Current Transducers |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: MEMS and Sensors > Current sensors
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: CB-PFF
- Manufacturer: ALLEGRO MICROSYSTEMS
- Mfr_Std_pack: 408 Pc.
- Package/Case: CB-PFF
- Qty/Packaging: 34 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 3.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: ACS758LCB-050B-PFF-T