TNY266PN POWER INTEGRATIONS
AC-DC Converter Low Power Off-Line Switcher
฿86.89
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
Product Specification
| Series | TinySwitch-II |
|---|---|
| Case Style | DIP |
| Power Output | 15W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Duty Cycle Max. | 68% |
| Drain Peak Current | 560mA |
| Switching Frequency | 124kHz ~ 140kHz |
| Voltage - Breakdown | 700V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > AC-DC Converters
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: DIP-8B
- Manufacturer: POWER INTEGRATIONS
- Mfr_Std_pack: 3000 Pc.
- Package/Case: DIP-8
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 0.40
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TNY266PN