TOP227YN POWER INTEGRATIONS
Three-terminal Off-line PWM Switch
฿239.49
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
Product Specification
| Series | TOPSwitch-II |
|---|---|
| Case Style | TO-220 |
| Power Output | 150W |
| Mounting Type | Through Hole |
| Duty Cycle Max. | 70% |
| Drain Peak Current | 300mA |
| Switching Frequency | 90kHz ~ 110kHz |
| Voltage - Breakdown | 700V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > AC-DC Converters
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220 (YO3A)
- Manufacturer: POWER INTEGRATIONS
- Mfr_Std_pack: 1000 Pc.
- Package/Case: TO-220-3
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TOP227YN