IR2153PBF IR/INFINEON/VISHAY
Self-Oscillating Half-Bridge Driver
฿47.82
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,071 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
47.82
5 – 9
43.75
10 – 49
41.60
50 – 99
40.27
100 – 249
38.76
250+
36.49
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Gate Type | MOSFET |
|---|---|
| Case Style | DIP |
| Input Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - Peak | 200mA |
| Voltage-Supply | 10V ~ 15.6V |
| Delay Time On/Off | - |
| Number of Drivers | 2 |
| Driven Configuration | High-Side and Low-Side |
| High Side Voltage(Bootstrap) | 600V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Gate Driver
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: PDIP-8
- Manufacturer: IR/INFINEON/VISHAY
- Mfr_Std_pack: 3000 Pc.
- Package/Case: PDIP-8
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 0.70
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: IR2153PBF