LM2574N-ADJ HTC
Step-Down Switching Regulator, Adjustable Output
฿50.05
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
45 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
50.05
5 – 9
45.80
10 – 49
43.55
50 – 99
42.16
100 – 249
40.57
250+
38.20
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | DIP |
| Efficiency | 77% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 500mA |
| Output Voltage | 1.23V ~ 37V |
| Input Voltage(Max) | 40V |
| Frequency-Switching | 52kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: BULK
- Mfr Package: DIP-8
- Manufacturer: HTC
- Package/Case: PDIP-8
- Qty/Packaging: 2000 (Pc.) / BULK
- Weight (Gram): 0.70
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2574N-ADJ