LM2575HVR-12 HTC
1A, 52kHz, Step-Down Switching Regulator, Output
฿75.79
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
8 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
75.79
5 – 9
67.43
10 – 24
64.41
25 – 49
61.76
50 – 99
59.49
100+
56.46
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Efficiency | 88% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 12V |
| Input Voltage(Max) | 60V |
| Frequency-Switching | 52kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: TO-263 5L
- Manufacturer: HTC
- Package/Case: D2PAK-5 (TO-263)
- Qty/Packaging: 800 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 2.00
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2575HVR-12