LM2575HVT-12 HTC
1A, 52kHz, Step-Down Switching Regulator, Output
฿74.71
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
945 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
74.71
5 – 9
66.50
10 – 24
63.51
25 – 49
60.89
50 – 99
58.65
100 – 499
55.66
500+
50.62
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | TO-220 |
| Efficiency | 88% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 12V |
| Input Voltage(Max) | 60V |
| Frequency-Switching | 52kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220 5L
- Manufacturer: HTC
- Mfr_Std_pack: 1000 Pc.
- Package/Case: TO-220-5
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 1.90
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2575HVT-12