LM2576HVDP-12 HTC
3A, 52kHz, Step-Down Switching Regulator, Output
฿75.79
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
15 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
75.79
5 – 9
67.43
10 – 49
64.41
50 – 99
59.49
100 – 249
56.46
250+
53.04
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 88% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage | 12V |
| Input Voltage(Max) | 60V |
| Frequency-Switching | 52kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOP-8PP
- Manufacturer: HTC
- Package/Case: SOP-8PP
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.40
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2576HVDP-12