LM2596HVGR-3.3 HTC
3A, 150kHz, Step-Down Switching Regulator, Output
฿89.66
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
699 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
89.66
5 – 9
78.01
10 – 49
74.41
50 – 99
69.04
100 – 249
65.89
250+
62.09
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Efficiency | 77% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage | 3.3V |
| Input Voltage(Max) | 60V |
| Frequency-Switching | 150kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: TO-263 5L
- Manufacturer: HTC
- Package/Case: D2PAK-5 (TO-263)
- Qty/Packaging: 800 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 2.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2596HVGR-3.3