LM2576WT MICROCHIP
3A Step-Down Regulator 1.23V to 37V Adjustable
฿107.47
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
771 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
107.47
5 – 9
98.42
10 – 24
99.11
25 – 49
93.74
50 – 99
90.14
100+
86.57
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | TO-220 |
| Efficiency | 80% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage | 1.23V ~ 37V |
| Input Voltage(Max) | 40V |
| Frequency-Switching | 52kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: TO-220-5
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2576WT