MCP16251T-I/CH MICROCHIP
PFM/PWM Synchronous Boost Regulator with
฿53.26
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,982 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
53.26
5 – 9
48.73
10 – 49
46.33
50 – 99
42.61
100 – 249
42.33
250+
40.08
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Up (Boost) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOT-23,323,346,363,416,457 |
| Efficiency | 96% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 250mA |
| Output Voltage | 1.8V ~ 5.5V |
| Input Voltage(Max) | 5.5V |
| Frequency-Switching | 500kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-23-6
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: SOT-23-6
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP16251T-I/CH