MCP1642B-33I/MS MICROCHIP
Synchronous Boost Regulator 3.3V/600mA
฿84.31
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
337 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
84.31
5 – 9
73.35
10 – 24
69.98
25 – 49
67.43
50 – 99
64.91
100 – 249
62.80
250+
59.02
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Up (Boost) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 96% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 600mA |
| Output Voltage | 3.3V |
| Input Voltage(Max) | 5.5V |
| Frequency-Switching | 1MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: MSOP-8
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: SOP-8
- Qty/Packaging: 100 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 0.25
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1642B-33I/MS