MCP1642B-50I/MS MICROCHIP
Synchronous Boost Regulator 5V/1A
฿93.25
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
900 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
93.25
5 – 9
81.12
10 – 24
77.40
25 – 49
74.59
50 – 99
71.81
100 – 249
68.53
250+
64.57
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Up (Boost) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 96% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 5V |
| Input Voltage(Max) | 5.5V |
| Frequency-Switching | 1MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: MSOP-8
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: SOP-8
- Qty/Packaging: 100 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 0.25
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1642B-50I/MS