LM2596SX-ADJ/NOPB NS/TEXAS
3A Step-Down Regulator 1.2V to 37V Adjustable
฿263.38
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
209 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
263.38
5 – 9
241.07
10 – 24
239.98
25 – 49
224.73
50+
213.95
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Efficiency | 73% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage | 1.2V ~ 37V |
| Input Voltage(Max) | 40V |
| Frequency-Switching | 150kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: D2PAK-5 (TO-263)
- Manufacturer: NS/TEXAS
- Mfr_Std_pack: 500 Pc.
- Package/Case: D2PAK-5 (TO-263)
- Qty/Packaging: 500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 2.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2596SX-ADJ/NOPB