BD8158FVM-TR ROHM
Boost Converter with Integrated FET
฿50.56
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
3,261 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
50.56
10 – 24
43.99
25 – 49
41.21
50 – 99
42.56
100 – 249
40.98
250+
38.05
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Up (Boost) |
|---|---|
| Tolerance | ±1% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | - |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.4A |
| Output Voltage | 2.1V ~ 14V |
| Input Voltage(Max) | 5.5V |
| Frequency-Switching | 600kHz/1.2MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: MSOP-8
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: SOP-8
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.25
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD8158FVM-TR