BD8306MUV-E2 ROHM
Buck-Boost Converter, Integrated 2.0A MOSFET
฿81.77
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
714 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
81.77
10 – 49
67.86
50 – 99
62.96
100 – 249
60.91
250+
57.23
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Buck,Boost |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | QFN |
| Efficiency | - |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 1.8V ~ 5.2V |
| Input Voltage(Max) | 5.5V |
| Frequency-Switching | 1.0MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: VQFN-16
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: QFN-16
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.35
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD8306MUV-E2