BD93291EFJ-E2 ROHM
Dual Step-Down 5.0V/1.7A Fixed, 0.8V to 4.0V/0.5A
฿31.91
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,915 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
31.91
10 – 49
27.03
50 – 99
24.08
100 – 249
23.65
250 – 499
22.02
500 – 999
21.12
1,000+
20.31
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±1.5% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 90% |
| Output Type | Positive Fixed,Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.7A,0.5A |
| Output Voltage | 5V,0.8V ~ 4V |
| Input Voltage(Max) | 26V/5.0V |
| Frequency-Switching | 300kHz ~ 600kHz,1.5MHz ~ 2.5MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: HTSOP-J8
- Manufacturer: ROHM
- Mfr_Std_pack: 2500 Pc.
- Package/Case: HTSOP-J8
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD93291EFJ-E2