BD9703FP-E2 ROHM
1.5A Step-Down Regulator 1V to 32V Adjustable
฿50.13
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
280 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
50.13
10 – 24
43.63
25 – 49
40.86
50 – 99
42.22
100 – 249
40.64
250+
38.26
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Efficiency | 86% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 1V ~ 32V |
| Input Voltage(Max) | 35V |
| Frequency-Switching | 300kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: TO-252-5
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: DPAK-5 (TO-252)
- Qty/Packaging: 2000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 1.00
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD9703FP-E2