BD9E103FJ-E2 ROHM
7V to 28V Input, 1.5A Integrated MOSFET Single
฿42.14
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
42.14
5 – 9
40.60
10 – 24
38.61
25 – 49
36.83
50 – 99
35.50
100 – 499
34.18
500 – 999
31.05
1,000+
29.96
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 80% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 5V |
| Input Voltage(Max) | 28V |
| Frequency-Switching | 330kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOP-J8
- Manufacturer: ROHM
- Mfr_Std_pack: 2500 Pc.
- Package/Case: SOIC-8
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD9E103FJ-E2