BD9G101G-TR ROHM
Step-Down (Buck) Switching Regulators
฿34.60
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,555 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
34.60
5 – 9
30.43
10 – 24
29.32
25 – 49
27.22
50 – 99
26.11
100 – 499
25.15
500+
22.66
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±1.5% |
| Case Style | SOT-23,323,346,363,416,457 |
| Efficiency | - |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 500mA |
| Output Voltage | 1V ~ 29.4V |
| Input Voltage(Max) | 42V |
| Frequency-Switching | 1.5MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SSOP-6
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: SOT-23-6
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD9G101G-TR