BD9P255EFV-CE2 ROHM
Single 2.2 MHz Buck DC/DC Converter, Integrating
฿61.40
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
45 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
61.40
5 – 9
54.65
10 – 24
52.19
25 – 49
50.03
50 – 99
48.20
100 – 249
46.35
250+
43.45
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | - |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 2A |
| Output Voltage | 5V |
| Input Voltage(Max) | 40V |
| Frequency-Switching | 2.2MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: HTSSOP-B20
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: HTSSOP-B20
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BD9P255EFV-CE2