LM2674MX-5.0/NOPB TEXAS INSTRUMENTS
0.5A Step-Down DC-DC Voltage Regulator, SIMPLE
฿222.74
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
8 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
222.74
10 – 24
196.53
25 – 49
186.42
50+
177.13
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±1.5% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 90% |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 500mA |
| Output Voltage | 5V |
| Input Voltage(Max) | 40V |
| Frequency-Switching | 260kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOIC-8
- Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
- Package/Case: SOIC-8
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM2674MX-5.0/NOPB