LM5005MHX/NOPB TEXAS INSTRUMENTS
Step-Down Switching Regulator 2.5A
฿154.96
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
40 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
154.96
5 – 9
147.69
10 – 24
145.03
25 – 49
137.02
50 – 99
130.78
100 – 249
124.55
250+
119.66
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | - |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 2.5A |
| Output Voltage | 1.225V ~ 70V |
| Input Voltage(Max) | 75V |
| Frequency-Switching | 50kHz ~ 500kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: HTSSOP-20
- Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
- Package/Case: HTSSOP-20
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.60
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM5005MHX/NOPB