TPS54331DR TEXAS INSTRUMENTS
3A Step-Down DC-DC Converter with Eco-mode
฿37.71
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
2,675 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
37.71
5 – 9
33.17
10 – 49
31.07
50 – 99
28.46
100 – 499
27.41
500+
24.70
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 93% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 3A |
| Output Voltage | 0.8V ~ 25V |
| Input Voltage(Max) | 28V |
| Frequency-Switching | 570kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOIC-8
- Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
- Package/Case: SOIC-8
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TPS54331DR