TPS5450DDAR TEXAS INSTRUMENTS
5A Step-Down Regulator Adjustable to 1.22V
฿113.73
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
64 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
113.73
5 – 9
101.77
10 – 49
97.57
50 – 99
95.41
100 – 249
90.35
250+
86.24
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Non-Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±1.5% |
| Case Style | SOIC |
| Efficiency | 90% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 5A |
| Output Voltage | 1.22V ~ 31V |
| Input Voltage(Max) | 36V |
| Frequency-Switching | 500kHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOIC-8
- Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
- Mfr_Std_pack: 2500 Pc.
- Package/Case: SOIC-8
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TPS5450DDAR