TPS62300DRCR TEXAS INSTRUMENTS
3-MHz Synchronous Step-Down DC-DC Converter,
฿102.23
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
325 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
102.23
10 – 49
94.27
50 – 99
85.75
100 – 249
82.36
250+
78.09
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Topology | Synchronous Step Down (Buck) |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | QFN |
| Efficiency | 93% |
| Output Type | Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 500mA |
| Output Voltage | 0.6V ~ 5.4V |
| Input Voltage(Max) | 6V |
| Frequency-Switching | 3MHz |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - DC-DC Switching Regulators
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: VSON-10
- Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
- Package/Case: VSON-10
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: TPS62300DRCR