KIA78L05BP-AT/P KEC
3-Terminal Positive Voltage Regulator 5V/150mA
฿9.58
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
5 – 9
9.58
10 – 99
8.87
100 – 499
7.53
500 – 999
6.97
1,000 – 2,999
6.61
3,000+
6.14
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | TO-92 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 0.15A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 35V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE AMMO PACK
- Mfr Package: TO-92L
- Manufacturer: KEC
- Mfr_Std_pack: 3000 Pc.
- Package/Case: TO-92L
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE AMMO PACK
- Weight (Gram): 0.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: KIA78L05BP-AT/P