MAX663CPA+ MAXIM INTEGRATED
Programmable Micropower Voltage Regulator
฿160.73
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
160.73
5 – 9
153.19
10 – 24
150.42
25 – 49
142.12
50 – 99
135.67
100+
129.20
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MAX663/MAX664 |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Case Style | DIP |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 40mA |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 16.5V |
Product Information
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: PDIP-8
- Manufacturer: MAXIM INTEGRATED
- Package/Case: PDIP-8
- Qty/Packaging: 50 / TUBE
- Weight (Gram): 0.70
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MAX663CPA+