MCP1702-1802E/TO MICROCHIP
LDO Voltage Regulator 1.8V/250mA
฿49.32
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
1,643 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
49.32
5 – 9
45.11
10 – 24
42.90
25 – 49
42.31
50 – 99
41.52
100 – 499
39.98
500+
35.95
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MCP17xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | TO-92 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 0.25A |
| Output Voltage | 1.8V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 13.2V |
Product Information
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: BAG
- Mfr Package: TO-92
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: TO-92
- Qty/Packaging: 1000 (Pc.) / BAG
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1702-1802E/TO