MCP1702T-2502E/MB MICROCHIP
LDO Voltage Regulator 2.5V/250mA
฿52.31
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
713 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
52.31
5 – 9
47.86
10 – 49
45.50
50 – 99
41.84
100 – 249
42.39
250+
39.35
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MCP17xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | SOT-89 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.25A |
| Output Voltage | 2.5V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 13.2V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-89
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: SOT-89-3
- Qty/Packaging: 1000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1702T-2502E/MB