MCP1827S-1202E/AB MICROCHIP
Low Voltage,Low Quiescent Current, Linear LDO
฿109.55
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
217 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
109.55
5 – 9
100.33
10 – 24
101.04
25 – 49
95.55
50 – 99
91.91
100+
88.25
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MCP18xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | TO-220 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 1.2V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 6V |
Product Information
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: TO-220-3
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1827S-1202E/AB