MCP1827S-5002E/EB MICROCHIP
Low-Voltage,Low Quiescent Current LDO Regulator
฿136.94
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
200 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
136.94
5 – 9
122.53
10 – 24
117.49
25 – 49
113.15
50 – 99
107.39
100+
101.98
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MCP18xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 6V |
Product Information
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: D2PAK-3 (TO-263)
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: D2PAK-3 (TO-263)
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.00
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MCP1827S-5002E/EB