MIC5219-3.3YM5-TR MICROCHIP
500mA Peak Output LDO Regulator, Output 3.3V/500mA
฿47.82
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
2,242 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
47.82
10 – 49
41.60
50 – 99
40.27
100 – 249
38.76
250+
36.49
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | MIC5219 |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | SOT-23,323,346,363,416,457 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.5A |
| Output Voltage | 3.3V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 12V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-23-5
- Manufacturer: MICROCHIP
- Package/Case: SOT-23-5
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MIC5219-3.3YM5-TR