NJM78L05UA-TE1#ZZZB NJR/JRC/NISSHINBO
3-TERMINAL POSITIVE REGULATOR +5 VOLTS 0.1 AMP
฿15.49
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
15.49
10 – 49
11.77
50 – 99
10.79
100 – 499
11.32
500 – 999
10.29
1,000+
9.89
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Case Style | SOT-89 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.1A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 30V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-89
- Manufacturer: NJR/JRC/NISSHINBO
- Mfr_Std_pack: 1000 Pc.
- Package/Case: SOT-89-3
- Qty/Packaging: 1000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: NJM78L05UA-TE1#ZZZB