KA7818TU ONSEMI / FAIRCHILD
3-Terminal Positive Voltage Regulator +18V/ 1A
฿4.92
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
10 – 99
4.92
100 – 499
4.28
500 – 999
3.93
1,000+
3.79
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | TO-220 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 18V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 35V |
Product Information
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220
- Manufacturer: ONSEMI / FAIRCHILD
- Package/Case: TO-220-3
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: KA7818TU