MC78L15ACPXA ONSEMI / FAIRCHILD
Positive Voltage Regulator 15V/100mA
฿12.86
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
12.86
5 – 9
11.32
10 – 24
11.32
25 – 99
10.36
100 – 499
9.39
500 – 1,999
8.71
2,000 – 3,999
7.93
4,000+
7.67
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Case Style | TO-92 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 0.1A |
| Output Voltage | 15V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 35V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE AMMO PACK
- Mfr Package: TO-92
- Manufacturer: ONSEMI / FAIRCHILD
- Mfr_Std_pack: 2000 Pc.
- Package/Case: TO-92
- Qty/Packaging: 2000 (Pc.) / TAPE AMMO PACK
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MC78L15ACPXA