LP2950CDT-5.0RKG ONSEMI
LDO Voltage Regulator 5V/100mA
฿17.14
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
17.14
10 – 49
13.03
50 – 99
11.66
100 – 499
11.19
500 – 999
11.39
1,000+
10.78
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 2950/2951 |
|---|---|
| Tolerance | ±1% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.1A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 30V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: DPAK (TO-252)
- Manufacturer: ONSEMI
- Package/Case: DPAK (TO-252)
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.80
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LP2950CDT-5.0RKG