MC7812ABD2TR4G ONSEMI
Positive Voltage Regulators 12V/1A
฿53.71
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
53.71
5 – 9
49.14
10 – 49
46.72
50 – 99
42.96
100+
42.69
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 12V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 35V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: D2PAK-3 (TO-263)
- Manufacturer: ONSEMI
- Package/Case: D2PAK-2 (TO-263)
- Qty/Packaging: 800 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.05
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MC7812ABD2TR4G