MC78PC18NTRG ONSEMI
LDO Voltage Regulator 1.8V/150mA
฿94.03
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
94.03
5 – 9
81.79
10 – 24
78.05
25 – 49
75.22
50 – 99
72.40
100 – 249
69.10
250 – 499
65.12
500+
63.23
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±2% |
| Case Style | SOT-23,323,346,363,416,457 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.15A |
| Output Voltage | 1.8V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 9V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-23-5
- Manufacturer: ONSEMI
- Package/Case: SOT-23-5
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: MC78PC18NTRG