NCV59151DS50R4G ONSEMI
LDO Voltage Regulator 5V/1.5A
฿274.29
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
274.29
5 – 9
251.18
10 – 24
241.87
25 – 49
234.01
50 – 99
222.90
100+
215.77
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | NCP5663/NCP59150/NCV59150 |
|---|---|
| Tolerance | ±2.5% |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 13.5V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: D2PAK-5 (TO-263)
- Manufacturer: ONSEMI
- Package/Case: D2PAK-5 (TO-263)
- Qty/Packaging: 800 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 2.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: NCV59151DS50R4G