BA178M12FP-E2 ROHM
Linear Voltage Regulator 12V /0.5A, 3-Terminal
฿16.35
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
16.35
5 – 9
13.08
10 – 24
12.43
25 – 49
11.64
50 – 99
11.13
100 – 499
11.72
500 – 999
10.88
1,000+
10.43
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | BA178MxxFP |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | DPAK(TO-252),D2PAK(TO-263) |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.5A |
| Output Voltage | 12V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 27V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: TO-252-3
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: DPAK (TO-252)
- Qty/Packaging: 2000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.80
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BA178M12FP-E2