BA7805CP-E2 ROHM
Linear Voltage Regulator 5V/1A , 78 Series
฿18.64
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
18.64
10 – 49
14.17
50 – 99
12.67
100 – 499
12.16
500 – 999
11.11
1,000+
11.72
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | BA78xx |
|---|---|
| Tolerance | ±4% |
| Case Style | TO-220 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 35V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: TO-220CP-3
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: TO-220F-3
- Qty/Packaging: 500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 3.00
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BA7805CP-E2