BU28UC3WG-TR ROHM
CMOS LDO Regulator 2.8V/300mA
฿9.27
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
5 – 24
9.27
25 – 49
8.14
50 – 99
7.63
100 – 499
7.30
500 – 999
6.73
1,000+
6.38
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | BUxxUC3WG |
|---|---|
| Tolerance | ±1% |
| Case Style | SOT-23,323,346,363,416,457 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.3A |
| Output Voltage | 2.8V |
| Regulator Type | Linear LDO Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 5.5V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SSOP-5
- Manufacturer: ROHM
- Mfr_Std_pack: 3000 Pc.
- Package/Case: SOT-23-5
- Qty/Packaging: 3000 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BU28UC3WG-TR