L78L05ACUTR ST MICROELECTRONICS
Positive Voltage Regulators 5V/0.1A
฿5.27
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
3,281 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
5 – 24
5.27
25 – 99
4.64
100 – 499
4.26
500 – 999
3.91
1,000 – 2,499
3.77
2,500+
3.60
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Case Style | SOT-89 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output Current | 0.1A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 30V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOT-89
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Mfr_Std_pack: 7500 Pc.
- Package/Case: SOT-89-3
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.20
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: L78L05ACUTR