L78L05ACZ ST MICROELECTRONICS
Positive Voltage Regulators 5V/100mA.
฿5.65
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
12,520 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
3 วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
5 – 49
5.65
50 – 99
4.31
100 – 499
4.03
500 – 999
3.70
1,000 – 2,499
3.55
2,500+
3.32
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Family | 78xx/79xx |
|---|---|
| Tolerance | ±5% |
| Case Style | TO-92 |
| Output Type | Positive Fixed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 0.1A |
| Output Voltage | 5V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 30V |
Product Information
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: BOX
- Mfr Package: TO-92
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Mfr_Std_pack: 2500 Pc.
- Package/Case: TO-92
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / BOX
- Weight (Gram): 0.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: L78L05ACZ