LM217T-DG ST MICROELECTRONICS
Adjustable Voltage Regulator 1.2V to 37V,
฿41.37
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
Product Specification
| Family | 317/217 |
|---|---|
| Tolerance | - |
| Case Style | TO-220 |
| Output Type | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1.5A |
| Output Voltage | 1.2 ~ 37V |
| Regulator Type | Linear Regulator |
| Supply Input Voltage(Max) | 40V |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Power Management Integrated Circuits > Regulator - Linears
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TUBE
- Mfr Package: TO-220
- Manufacturer: ST MICROELECTRONICS
- Package/Case: TO-220-3
- Qty/Packaging: 50 (Pc.) / TUBE
- Weight (Gram): 2.30
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: LM217T-DG