ULN2803AD HTC
8 NPN Darlington Transistor Arrays 50V/500mA,
฿27.26
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 9
27.26
10 – 49
23.09
50 – 99
20.95
100 – 249
20.18
250 – 499
19.05
500+
18.30
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Case Style | SOIC |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Drivers | 8 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 0.9V ~ 1.6V |
| Output Voltage(Max.) | 50V |
| Output Transistor Type | NPN |
| Output Current(Sink/Source) | 0.5A |
| Current Direction (Sink/Source) | Sink |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOP-18
- Manufacturer: HTC
- Package/Case: SOIC-18W
- Qty/Packaging: 1500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.50
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: ULN2803AD