BA12003DF-ZE2 ROHM
7 Circuits Darlington Transistor Array 60V/500mA,
฿100.37
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
Product Specification
| Case Style | SOIC |
|---|---|
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Drivers | 7 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 0.94V ~ 1.6V |
| Output Voltage(Max.) | 60V |
| Output Transistor Type | NPN |
| Output Current(Sink/Source) | 0.5A |
| Current Direction (Sink/Source) | Sink |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TAPE & REEL
- Mfr Package: SOP-J16A
- Manufacturer: ROHM
- Package/Case: SOIC-16
- Qty/Packaging: 2500 (Pc.) / TAPE & REEL
- Weight (Gram): 0.40
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: BA12003DF-ZE2