STA402A SANKEN
4 PNP Darlington Transistor Arrays, -50V/-4A Max
฿108.43
รวม VAT แล้ว
✓ พร้อมส่ง
0 ชิ้น
🚚 จัดส่งภายใน
โปรดสอบถาม วัน
ราคาพิเศษตามจำนวน
จำนวนชิ้น (Qty.)
ราคา (Unit Price THB.)
1 – 4
108.43
5 – 9
99.30
10 – 24
100.00
25 – 49
94.58
50 – 99
90.96
100+
87.34
สินค้าของแท้ 100%
ออกใบกำกับภาษีได้
จัดส่งทั่วประเทศ
ยิ่งสั่งมาก ยิ่งคุ้ม
Product Specification
| Case Style | SIP |
|---|---|
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Drivers | 4 |
| VCE(sat) or VDS(on) | 2.0V |
| Output Voltage(Max.) | 50V |
| Output Transistor Type | PNP |
| Output Current(Sink/Source) | 4A |
| Current Direction (Sink/Source) | Source |
Product Information
- RoHS: RoHS
- Unit: Pc.
- Family: Transistor Arrays
- PB-Free: PB-Free
- Packaging: TRAY
- Mfr Package: SIP-10
- Manufacturer: SANKEN
- Mfr_Std_pack: 800 Pc.
- Package/Case: SIP-10
- Qty/Packaging: 80 (Pc.) / TRAY
- Weight (Gram): 0.90
- Warranty (year): -
- Product Category: Semiconductors - Integrated Circuit
- Product Part No.: STA402A